ŠLAPPETO - nová cyklistická aplikace pro všechny

Šlappeto, https://www.slappeto.cz/, je nová unikátní mobilní aplikace od cyklistů pro cyklisty. Na českém ani světovém trhu neexistuje aplikace, která by spojovala navigaci a plánovač přizpůsobený na míru a potřebám každého cyklisty, a byla v celé své funkcionalitě ZDARMA.

Šlappeto vyhledává trasy, poskytuje komplexní informace o službách a infrastruktuře, upozorňuje na riziková místa, dává možnost se na dálku poměřovat a soutěžit, uživatele zapojuje do tvorby, poskytuje rady a tipy pro jízdu na kole. Vše bez starostí, bloudění, a hlavně úplně zdarma, díky partnerům tohoto projektu, který se spouští se začátkem letních prázdnin.

„Wejzka“ pro české cyklisty je ještě komplexnější a užitečnější. Cyklistům většinou nejde o nejrychlejší nebo nejkratší cestu. Jde jim o zážitky, dobrý pocit a splnění očekávání z jízdy podle svých technických schopností a fyzických možností. Samotná cesta je to, o co tu jde. Dosažení cíle je až na druhé místě.

Navigace, záznam jízdy, sporttracker, cyklo plánovač, motivační a herní nástroj, komunitní a komunikační kanál, sborník výletů i rad a tipů pro různé úrovně bikerů – to je Šlappeto. Ke stažení je pro operační systémy IOS a Android, plánovat trasy lze i pomocí webového plánovače. Všechno pěkně šlappe.

Moderní technologie pomáhají lidem

Technické řešení stojí na uživateli prověřené platformě Cyclers, která pohání např. aplikaci Na kole Prahou. Ve Šlappetu se ale více rozvíjí sportovní a volnočasové pojetí cyklistiky než její dopravní aspekt. Pomocí nejmodernějších technologií a umělé inteligence navrhuje optimální trasy na míru. Kdo se rád na kole toulá a objevuje, může se díky aplikaci bez obav vydat na nové cesty, cestičky a pěšinky, které dosud míjel. Aplikace už teď nabízí řadu unikátních a vysoce pokročilých funkcí a nástrojů, další jsou v přípravě a budou zprovozněny ještě během léta 2020. I do budoucna se plánuje rozvoj a nové funkcionality aplikace.

Za nápadem nové cyklistické platformy stojí Roman Čermák a Martina Krčmářová Ptáková ve spolupráci se společností Umotional. Roman se pohybuje v cyklistice celý život, závodil a reprezentoval Československo v dráhové cyklistice, trénoval českou MTB reprezentaci, je zakladatelem seriálu Kolo pro život i mezinárodní prestižní akce Pražské schody. Martina se víc než 10 let podílela na marketingu, rozvoji a realizaci těchto akcí. Ani jeden z nich již v uvedených projektech nefiguruje, ale cyklistice zůstali věrní. Rozhodli se využít svých znalostí a vytvořit skutečně užitečný nástroj, který by spojoval celou cyklistickou komunitu.

Hlavními partnery Šlappeto se v roce 2020 staly pojišťovna Kooperativa, Česká spořitelna a ŠKODA AUTO, partnery aplikace jsou Staropramen se značkou Cool, kola Qayron, výrobce sportovního oblečení Lawi, Chupa Chups, autorizovaný prodejce elektrokol Husqvarna – Promoto.

08.07.2020 09:12