Kooperativa většině svých klientů zhodnotí vklady v životním pojištění o 2,6 %

Vedení pojišťovny Kooperativa rozhodlo o rozdělení podílu na zisku pro klienty životního pojištění. Většina z nich získá za rok 2017 zhodnocení ve výši 2,6 %.

„Klientům u běžně placeného životního pojištění připíšeme za loňský rok podíly na zisku tak, že celkové zhodnocení dosáhne 2,6 %. Běžně placené pojištění má u nás sjednáno více než 95 % klientů,“ říká Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob v pojišťovně Kooperativa.

Smlouvy s jednorázovým pojistným, mimořádné účty a vkladový fond v investičním životním pojištění Kooperativa zhodnotí o 1,6 %.

I ve stávajícím tržním prostředí Kooperativa dlouhodobě dosahuje zajímavého zhodnocení. Například průměrný výnos ročních termínovaných vkladů stále dosahuje pouze výše několika desetin procenta a navíc je téměř vždy limitován výší zůstatku na účtu. „Nadstandardní zhodnocení prostředků klientů bez limitu na výši zůstatku svědčí o dlouhodobé stabilitě naší společnosti. Klienti se tak u nás nemusejí obávat znehodnocení svých prostředků vlivem inflace,“ vysvětluje Ondřej Poul.

Informaci o připsání podílů na zisku rozešle Kooperativa klientům během následujících měsíců k výročnímu datu jejich smlouvy.

08.06.2018 12:00