Aktuality

Odhalování podvodů: AI to zvládne za 0,01 vteřiny

15.06.2021
KB Pojišťovna proti nim nově bojuje s pomocí umělé inteligence (AI). Technologie přináší KB Pojišťovně nesporné výhody – je rychlá a přesná. Řešení dodal tým KPMG Lighthouse.

Kooperativa před letní sezónou připravila nové cestovní pojištění, které kryje i náklady související s onemocněním COVID-19

03.05.2021
Novinkami, které Kooperativa v cestovním pojištění nabízí, jsou pojištění COVID-19 a pojištění Karanténa. „Řídíme se semaforem MZV ČR a v zemích označených zelenou nebo oranžovou barvou hradíme onemocnění COVID-19 našim klientům nad rámec pojistných podmínek ze standardního pojištění léčebných výloh. Ale při cestách do rizikových zemí, tedy červeně a tmavě červeně označených, doporučujeme sjednat pojištění COVID-19 nebo pojištění Karanténa,“ vysvětluje nabídku nového připojištění Jana Konvalinov

Jarní nabídka ČPP: K SUPER povinnému ručení havarijní pojištění se slevou 20 %

12.04.2021
Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) pro letošní motoristickou sezónu připravila pro své klienty SUPER povinné ručení se slevou 20 % na havarijní pojištění v rámci jedné smlouvy. Atraktivní nabídka je časově omezena a platí jen do konce června.

Obědy pro první linii. Allianz kryje záda záchranářům

16.03.2021
Allianz pojišťovna se spojila se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, které každý den věnuje sedm desítek porcí obědů. Ty rozváží hned na několik výjezdových základen pražských záchranářů. Pojišťovna tím chce podpořit ty, kteří stojí den co den v první linii a pomáhají ostatním – a to nejen v boji s koronavirovou pandemií.

ČPP odhalila v roce 2020 pojistné podvody za 59 milionů korun

25.02.2021
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) a její specialisté odhalili v loňském roce pojistné podvody za 59 milionů korun. Objem uchráněné částky představuje ve srovnání s rokem 2019 dvojnásobek. Na tři čtvrtiny prošetřovaných případů připadá na oblast pojištění vozidel.

Pojištění luxusního zboží: Šance, nebo příliš velké sousto?

12.01.2021
Umělecké předměty, klenoty, drahé hodinky a veteráni: ceny u nich stoupají do závratných výšek a investoři o ně mají stále větší zájem pro diverzifikaci svých portfolií. To s sebou přináší celou řadu výzev pro pojistitele. A o nich hovořil expert Philip Machat během Dne vzdělávání pro makléře konaného on-line v polovině listopadu 2020 v Rakousku.

Vítězem soutěže Pojišťovna roku se u makléřů stala jednoznačně Allianz

07.12.2020
Nejlepší pojišťovnou posledních dvou let je z pohledu makléřů Allianz pojišťovna. Zcela totiž ovládla prestižní anketu Pojišťovna roku Asociace českých pojišťovacích makléřů, ČAP a specializovaného portálu opojisteni.cz. Zlato získala ve čtyřech kategoriích z pěti. Počínaje životním pojištěním, přes autopojištění a pojištění občanů až po pojištění průmyslu a podnikatelů. Nejlepším specializovaným pojistitelem se navíc stala úvěrová pojišťovna Euler Hermes, která je součástí skupiny Allianz.

Kooperativa a ČPP nabízí přepis komunikace pro klienty se sluchovým hendikepem

05.11.2020
Kooperativa a ČPP se připojují ke společnostem, které uvádějí diverzitu do praxe. Na klientské lince od 2. listopadu spouští službu přepisu mluvené komunikace do psané pro osoby se sluchovým hendikepem. Pojišťovna Kooperativa zároveň tuto službu zavádí i na svá obchodní místa. Pojišťovny skupiny VIG ČR jsou prvními komerčními pojišťovnami, které přepis mluvené komunikace nabízejí.

Proč platit autopojištění podle ujetých km? Allianz vysvětluje hlavní principy

26.10.2020
Při výpočtu rizikovosti hraje u autopojištění roli několik proměnných, přičemž vedle dvou nejvýznamnějších parametrů – škodní historie a věku klienta – je to i počet najetých kilometrů ročně. A právě proto u Allianz pojišťovny už čtyři roky rozhoduje především to, jak řidič jezdí a kolik najede, nikoliv jaké má auto a kde bydlí.

Podpojištěný je každý šestý dům nebo domácnost. Smlouvu je třeba aktualizovat alespoň jednou za dva roky, radí ČSOB Pojišťovna

10.09.2020
Více než 90 lidí z 543 uvedlo, že svou smlouvu na pojištění domácnosti či nemovitosti aktualizovala před více než 5 lety, což ale znamená, že jsou podpojištění. Tomuto termínu už ale většina lidí začíná rozumět, správně ho popsalo téměř 70 procent dotázaných. Ukazují to výsledky exklusivního průzkumu Instant Research pro ČSOB Pojišťovnu, který zkoumal, jak často Češi aktualizují své pojistky.

Škola volá? Pozor na dětské úrazy, varuje Allianz

06.08.2020
Blíží se začátek nového školního roku a s ním také stoupá zvýšené riziko dětských úrazů. Podle Allianz jsou poranění dětí v září dokonce častější než je tomu během letních prázdnin. Ročně jich pojišťovna eviduje okolo osmi tisíc a většinou jde o zranění při odpočinkové činnosti, na hřišti, turistice nebo při rekreačním sportu. Následují je ale právě nehody, které se stanou ve škole či při školních aktivitách.

ŠLAPPETO - nová cyklistická aplikace pro všechny

08.07.2020
Šlappeto, https://www.slappeto.cz/, je nová unikátní mobilní aplikace od cyklistů pro cyklisty. Na českém ani světovém trhu neexistuje aplikace, která by spojovala navigaci a plánovač přizpůsobený na míru a potřebám každého cyklisty, a byla v celé své funkcionalitě ZDARMA.

Pojištění pro podnikatele TREND pokračuje ve zlatém trendu

09.06.2020
Šest pódiových umístění si pojišťovna Kooperativa odnesla z letošnímu ročníku ankety Zlatá koruna. Stala se tak nejúspěšnější pojišťovnou.

Kooperativa zvýhodní sjednání pojištění závažných onemocnění – při infarktu myokardu získají klienti dvojnásobné pojistné plnění

07.05.2020
Srdeční infarkt představuje vážné onemocnění, které přímo ohrožuje život. Postihuje ročně okolo 25 tisíc lidí, obvykle starších padesáti let. Jak zjistil průzkum, který si Kooperativa nechala zpracovat u společnosti Ipsos, s infarktem myokardu má zkušenost 60 % Čechů. Polovina populace si myslí, že by dokázala určit jeho příznaky, avšak pouze 5 % by s jistotou vědělo, jak dotyčné osobě pomoci.

Kooperativa se postará i o klienty, kteří museli zůstat v zahraniční karanténě

04.04.2020
Aktuální situaci v Evropě související s šířením onemocnění COVID-19 pojišťovna Kooperativa pečlivě vyhodnocuje a v současné době přistoupila k mimořádným opatřením, která by měla klientům v zahraničí usnadnit situaci. Podle pojistných podmínek je úhrada léčebných výloh vyloučena v případech, které souvisí epidemií/pandemií. Pandemie byla vyhlášena dne 11. 3. 2020, zároveň MZV ČR vydalo varování před cestami do zahraničí kvůli pandemii COVID-19.

Kooperativa se připojila k iniciativě #SKODAAUTOpomaha

09.03.2020
Pojišťovna Kooperativa podpořila výzvu #SKODAAUTOpomaha a bezplatně nabídla havarijní pojištění pro auta z flotily ŠKODA AUTO i vozidla, která nezištně poskytují lidé prostřednictvím carsharingové platformy HoppyGo. Vozidla mohou zdarma užívat organizace pomáhající s rozvozem jídla, léků a dalších zásob ohroženým skupinám lidí v celé ČR v souvislosti se současným nouzovým stavem v ČR.

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. rozšiřuje produkt profesního pojištění PROFEX o nabídku pro realitní makléře. Toto pojištění pamatuje na ochranu spotřebitele a vychází z nové legislativy – zákonu o povinném pojištění realitních zprostředkovatelů.

06.02.2020
Hlavním motivem pro rozšíření stávajícího produktu PROFEX byla nová legislativa, kdy se z volné živnosti realitního zprostředkovatele stává živnost vázaná. Kromě odpovídajícího vzdělání bude nově po makléřích vyžadováno pojištění profesní odpovědnosti“, vysvětluje Michal Šimon, manažer odboru vývoje produktů neživotního pojištění.

Českou republiku nejvíce sužovaly vichřice a krupobití

16.01.2020
Celkem živly v roce 2019 způsobily klientům Kooperativy 34,5 tisíce škod za 1,53 miliardy Kč. V majetkovém pojištění se jednalo o téměř 30 tisíc pojistných událostí a klientům jsme za tyto škody na pojistném plnění vyplatili celkem 1,32 miliardy Kč.

Kooperativa modernizovala své autopojištění

06.12.2019
Vyšší limity plnění v povinném ručení nabídnou zajímavé benefity

Kooperativa získala první místo v anketě Web TOP 100

13.11.2019
V úterý 12. 11. 2019 proběhlo v Národním domě na Vinohradech slavnostní vyhlášení výsledků soutěže WebTop100. Do 18. ročníku soutěže digitálních řešení a firemních webů se přihlásilo 200 projektů a Kooperativa získala první místo za web Koop.cz v kategorii pojišťovny.