Aktuality

Stamilionové požáry? Narůstají škody v oblasti průmyslu, varuje Allianz

06.11.2018
Podle statistiky pojišťovny Allianz narůstají případy z pojištění provozní odpovědnosti a vad výrobků, škody způsobené statutárními orgány, ale zvyšuje se i počet pojistných událostí z pojištění technických rizik stavebního a montážního pojištění. Ačkoliv průměrná výše pojistného plnění dosahuje hodnoty 49 tisíc korun, Allianz zaznamenává i stamilionové částky.

ČSOB Pojišťovna spouští novou kampaň. Pojištění domácnosti ochrání i vašeho mazlíčka

02.10.2018
ČSOB Pojišťovna 1. 10. spouští novou reklamní kampaň na podporu prodeje pojištění domků a domácností Náš domov s podtitulem „Kdo pohlídá ty, kteří hlídají vás“. Tím pokračuje nejen v konceptu „čekáme nečekané“, který klientům prezentuje zejména benefity, jež by u pojištění ani nečekali, ale svým vizuálním ztvárněním zároveň podporuje komunikační linku skupiny ČSOB Jindra a Jindra. Hlavními tvářemi konceptu jsou herci Marie Doležalová a Marek Taclík. V komunikaci pojišťovny tento manželský pár do

Průzkum Generali: Češi jsou národem cyklistů, z kola ale také často padají

19.09.2018
V Česku na kole jezdí prakticky každý. Někdo ho má ve sklepě, někdo v garáži, jiný na balkóně a další ho parkuje v ložnici. Podle průzkumu Generali mezi více než šesti stovkami cyklistů za jeho řídítka usedají lidé nejčastěji jednou týdně. Kolo totiž Čechům slouží především k relaxaci, méně už na cestu do práce. Smutným faktem je, že každý čtvrtý cyklista o kolo už jednou přišel, protože mu ho někdo ukradl.

Vienna Insurance Group byl potvrzen rating „A+“ se stabilním výhledem

19.09.2018
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) 30. srpna 2018 Vienna Insurance Group (VIG) opět potvrdila rating „A+“ se stabilním výhledem.

Jízdu na banánu i vodních lyžích kryje standardní pojištění, do 40 metrů už se ale potápějte s připojištěním

13.08.2018
Více než 150 různých sportů má Allianz k dispozici ve své základní nabídce cestovního pojištění. Pokud se tak klienti rozhodnou vycestovat do zahraničí a chtějí se zchladit například vodním lyžováním, surfováním, šnorchlováním nebo i jízdou na banánu, mohou si vodních radovánek užívat bez výčitek svědomí.

Jsou Češi připraveni na nepříjemné životní situace? Upřednostňujeme pojištění svého majetku, před životní pojistkou

13.08.2018
Téměř polovina (45 %) obyvatelů České republiky má uzavřeno životní pojištění. Ještě více Čechů (58 %) má pojištěn svůj majetek proti krádežím nebo poškození přírodními živly. Zda jsou Češi připraveni na nepříjemné životní situace a z čeho mají největší strach, zjišťovala v aktuálním průzkumu ČSOB Pojišťovna.

U Jadranu se s Kooperativou domluvíte česky

02.07.2018
Do Chorvatska každoročně vyrážejí statisíce Čechů na dovolenou, z toho velká část cestuje vlastním vozem. Kooperativa se rozhodla ulehčit svým klientům případné stresové situace při poruše nebo nehodě jejich vozu a ve spolupráci s Global Assistance připravila flotilu asistenčních vozů s českou posádkou, která bude operovat na pobřeží Jadranu.

Kooperativa většině svých klientů zhodnotí vklady v životním pojištění o 2,6 %

08.06.2018
Vedení pojišťovny Kooperativa rozhodlo o rozdělení podílu na zisku pro klienty životního pojištění. Většina z nich získá za rok 2017 zhodnocení ve výši 2,6 %.

Průměrně si pobudeme v nemocnici 6 dní. ČSOB Pojišťovna nyní nabízí za každý takový den 300 Kč

07.05.2018
V roce 2017 registrovala ČSOB Pojišťovna bezmála 11 tisíc pojistných událostí souvisejících s hospitalizací. Nejčastěji z důvodu nemoci oběhové soustavy. V průměru si každý hospitalizovaný v minulém roce pobyl v nemocnici šest dní. ČSOB Pojišťovna přichází od dubna s nabídkou pojištění hospitalizace zdarma při uzavření jejího životního pojištění Forte.

ČPP spustila jarní kampaň s novinkou Domex+

23.04.2018
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) spustila jarní kampaň, kterou chce podpořit zájem o majetkové pojištění a nabídnout nový produkt Domex+. Novinka nabízí zákazníkům krytí s nejširším rozsahem pojistných nebezpečí na trhu. Zahrnuje například i náklady vynaložené na záchranu dat na pevném disku notebooku nebo stolního počítače.

TRAVEL ASISTENT pomůže při zpoždění letu

21.03.2018
Kooperativa před vrcholem zimní sezóny připravila nové cestovní pojištění, které přináší řadu praktických novinek. Klienti, kteří k cestám do zahraničí využívají leteckou dopravu, se budou moci spolehnout na novou bezplatnou službu TRAVEL ASISTENT, která jim pomůže řešit potíže při zpoždění nebo zrušení letu, při zmeškání návazného letu nebo při odepření vstupu na palubu letadla. „Pomoc operátorů získají klienti nepřetržitě na specializované asistenční lince. Služba zároveň zahrnuje i bezplatnou

Loňský rok byl v Allianz ve znamení vichřice, zatímco předloni živlům vládly kroupy

05.02.2018
Stovky milionů korun každoročně zaplatí Allianz klientům, kterým jejich domy, auta a podniky poničí živly. V roce 2016 vyřizovala 8764 takových případů, v roce 2017 už jich byl dvojnásobek. Mezi nejčastější příčiny živelných škod patří vichřice a přepětí v důsledku bouřky a krupobití. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu. Některé živly si však vloni vybíraly oddychový čas. Patřilo mezi ně např. krupobití, které v roce 2016 poškodilo skoro tři t

TRAVEL ASISTENT pomůže při zpoždění letu

05.02.2018
Kooperativa před vrcholem zimní sezóny připravila nové cestovní pojištění, které přináší řadu praktických novinek. Klienti, kteří k cestám do zahraničí využívají leteckou dopravu, se budou moci spolehnout na novou bezplatnou službu TRAVEL ASISTENT, která jim pomůže řešit potíže při zpoždění nebo zrušení letu, při zmeškání návazného letu nebo při odepření vstupu na palubu letadla. „Pomoc operátorů získají klienti nepřetržitě na specializované asistenční lince. Služba zároveň zahrnuje i bezplatnou

Pojišťovna České spořitelny se v roce 2019 stane součástí Kooperativy

12.01.2018
Vienna Insurance Group (VIG) plánuje k 1. lednu 2019, za předpokladu schválení lokálními úřady a grémii, fúzi svých dceřiných společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS).

S asistenčními službami Allianz vyzrajete i na počítačové viry

04.12.2017
Běžnou a hojně využívanou součástí pojištění se v posledních letech stávají asistenční služby. Na odtah nepojízdného vozidla si řidiči pomalu zvykají, podobnou službu mohou využít i cyklisté. Stále více klientů Allianz ale v poslední době využívá i asistenčních služeb spojených s pojištěním domů a bytů. Zabouchnuté klíče a následný zásah zámečníka je jen jednou z mnoha asistencí, které jsou samozřejmostí. Stále více lidí si sjednává i odbornou pomoc v oblasti výpočetní techniky.

S přechodem na zimní čas přibývá každoročně střetů se zvěří

07.11.2017
Změnu času zvířata neregistrují, na silnicích to ale vede k mnohem častějším střetům, protože dopravní špička se více přibližuje k času vyhledávání potravy zvířaty. Nejvíce srážek ze svého pojištění každoročně hlásí motoristé v říjnu, listopadu a květnu.

V podzimní kampani ČPP získáte připojištění Klídek za akční cenu

03.10.2017
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) startuje svou podzimní kampaň s připojištěním odcizení celého vozidla pod názvem Klídek. Novinku si mohou stávající i noví klienti sjednat k povinnému ručení se základním limitem již od 300 korun ročně. Akční nabídku mohou využít do konce roku 2017.

U pojištění skel nemusí klienti Allianz řešit limity plnění

06.09.2017
Snad každému řidiči už někdy na předním skle přistál drobný či větší kamínek. Ne vždy po sobě zanechá taková kolize stopu a ve většině případů už dnes servisy dokáží malá poškození zacelit tak, že původní zásah pak ani nenajdete. Někdy ale sklo praskne a je nutné jej vyměnit. Prokázat zavinění od jiného řidiče je komplikované. Proto se pojištění skel stalo v posledních letech běžnou součástí balíčku autopojištění.

Zlatá Koruna: Úspěch Kooperativy mezi pojišťovnami trvá

06.09.2017
V letošním šestnáctém ročníku ankety Zlatá koruna byla Kooperativa opět nejúspěšnější pojišťovnou, když získala celkem 4 medailová umístění. TREND tradičně zvítězil v kategorii Pojištění pro podnikatele a je stále nejúspěšnějším finančním produktem této soutěže. Třetí příčku ve stejné kategorii získal START PLUS. Kategorii Neživotní pojištění ovládlo pojištění vozidel NA MÍRU a v kategorii Životní pojištění získalo bronzovou korunu životní pojištění NA PŘÁNÍ.

Služby pojišťoven se za posledních 5 let zlepšily, myslí si většina Čechů

01.08.2017
Pojišťovnictví patří mezi obory, kterým veřejnost spíše důvěřuje. Míra důvěry v tento segment české ekonomiky je relativně vysoká a řadí se tak po bok státních úřadů,leteckých či energetických společností. Naopak nejméně lidé důvěřují nebankovním poskytovatelům finančních služeb.