Aktuality

Návrat do školy – pojišťovny zaznamenávají více úrazů

09.09.2019
Podle pojišťoven patří září k měsícům s nejvyšší četností dětských úrazů. Méně jich bývá jen v případě dopravních úrazů v prvních dnech nového školního roku. Nižšímu počtu úrazů napomáhají policejní hlídky u přechodů i zvýšená obezřetnost rodičů. Podzim provázejí pády z kola, na in-line bruslích i z elektrických koloběžek. Časté jsou úrazy vzniklé na trampolíně i při míčových hrách. Nejvíce úrazů mají děti na druhém stupni základní školy, chlapci se zraní častěji než dívky.

VIG dále zůstává podnikem s nejvyšším ratingem v rámci indexu ATX

06.08.2019
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) prostřednictvím tiskové zprávy z 30. července 2019 znovu potvrdila rating koncernu Vienna Insurance Group „A+“ se stabilním výhledem.

Češi holdují vodáctví, na řekách nejčastěji pijí pivo a ztrácí brýle, telefony i nevinnost

04.07.2019
Každý druhý Čech jede alespoň jednou za pár let na vodu, nejčastěji na české toky. Řeky jsou plné ztracených věcí: jeden z pěti vodáků na vodě utopil brýle nebo boty, jeden z deseti přišel o mobilní telefon. Pětina vodáků se na vodě zraní, téměř v 80 procentech jde o odřeniny a modřiny.

Lymeská borelióza v Česku postihne 4 tisíce lidí ročně

01.06.2019
Brzký nástup jara a teplotně nadprůměrné léto se v posledních letech stává v Česku běžným jevem. Teplé a suché počasí s sebou ale přináší i rizika, třeba vysoký počet klíšťat v přírodě. Jen málo druhů je přitom v České republice tak velkým zdravotním rizikem, jako jsou právě klíšťata. Přenašeči lymeské boreliózy každý rok nakazí kolem 4 tisíc lidí. V nejzávažnějších případech přitom mohou způsobit trvalé následky na celý život.

Vážná onemocnění berou Češi na lehkou váhu - téměř každý druhý nemá záložní plán pro případ invalidity

01.05.2019
Více než polovina Čechů se mylně obává, že jim invaliditu způsobí autonehoda či jiná forma úrazu. K tomu však dochází jen ve 4% případů, za ostatními 96% případů invalidity stojí závažná onemocnění. Na ty však Češi nejsou vůbec připraveni. Dvě třetiny z nich netuší, o kolik by jim invalidita snížila příjem, 42% pak nemá vůbec žádný záložní plán. Tato a další zjištění přinesl exkluzivní průzkum Kooperativa pojišťovny realizovaný v březnu 2019 na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky.

Krásné letecké záběry se bez pojištění mohou změnit v noční můru. S drony je to podobné jako s auty.

04.04.2019
Tak, jako nesmí auto vyjet na silnici bez povinného ručení, nesmí vyletět bez pojištění nad zem ani žádný dron, který jeho provozovatel nebo majitel využívá komerčně a nebo, váží-li více než 20 kg a má jej čistě pro svoji vlastní zábavu.

Jarní prázdniny? To jsou v případě nehody i drahé návraty domů

05.03.2019
Pro mnoho lidí je dovolená na horách nedílnou součástí zimy. Zvláště o jarních prázdninách sedá řada lidí za volant a vyráží lyžovat. Ti, kterým jsou české hory malé, míří stále častěji do zahraničí. Přes zimu jezdí Češi nejvíce do alpských zemí, zvláště do Rakouska, ale také do Itálie či Francie.

Rizikové životní pojištění FLEXI RISK vyplácí dvojnásobek při invaliditě 3. stupně

03.02.2019
Pojišťovna Kooperativa podpořila pojištění invalidity 3. stupně v rámci rizikového životního pojištění FLEXI RISK zvýhodněnou akcí. Klientům, kteří si od 1. února do 31. března 2019 toto pojištění v produktu FLEXI RISK sjednají a v budoucnu jim bude přiznána invalidita 3. stupně nebo dlouhodobá péče od II. stupně, vyplatí dvojnásobek pojistné částky.

Asistence Kooperativy vloni pomohla téměř 70 tisícům klientů

31.01.2019
Počet asistenčních zásahů každoročně narůstá. Společnost GLOBAL ASSISTANCE a. s., která poskytuje asistenci několika českým pojišťovnám, zaznamenala vloni 14% nárůst oproti roku 2017. Nejčastěji vyjíždí asistence v letním, dovolenkovém období, a pak v zimě. Zajímavým údajem je také průměrná dojezdová vzdálenost odtahového speciálu 15,3 km k zásahu, což svědčí o široké síti zásahových vozidel, která zároveň zkracuje čekací dobu klientů.

Byt v plamenech, úrazy v kuchyni i kost v krku - Vánoce mají v Česku svéráznou podobu

01.12.2018
Češi během Vánoc doma zapálí v průměru deset svíče. Více než půlka Čechů se už někdy zranila při přípravě vánočních jídel. Uvízlá rybí kost v krku? Tenhle problém o Vánocích zažil každý čtvrtý.

Co dělají, když nejste doma? Domácí mazlíčci si mohou ublížit lehce, pojistit je můžete i s domem či bytem

15.11.2018
Vnímáme je jako členy rodiny, bojíme se o ně, rozmazlujeme je a na péči o ně padnou tisíce korun ročně. Řeč je pochopitelně o našich domácích miláčcích – ať už doma máme kočku, psa nebo obojí, o jejich zdravotní stav má obavy 74 % dotázaných, u

Stamilionové požáry? Narůstají škody v oblasti průmyslu, varuje Allianz

06.11.2018
Podle statistiky pojišťovny Allianz narůstají případy z pojištění provozní odpovědnosti a vad výrobků, škody způsobené statutárními orgány, ale zvyšuje se i počet pojistných událostí z pojištění technických rizik stavebního a montážního pojištění. Ačkoliv průměrná výše pojistného plnění dosahuje hodnoty 49 tisíc korun, Allianz zaznamenává i stamilionové částky.

ČSOB Pojišťovna spouští novou kampaň. Pojištění domácnosti ochrání i vašeho mazlíčka

02.10.2018
ČSOB Pojišťovna 1. 10. spouští novou reklamní kampaň na podporu prodeje pojištění domků a domácností Náš domov s podtitulem „Kdo pohlídá ty, kteří hlídají vás“. Tím pokračuje nejen v konceptu „čekáme nečekané“, který klientům prezentuje zejména benefity, jež by u pojištění ani nečekali, ale svým vizuálním ztvárněním zároveň podporuje komunikační linku skupiny ČSOB Jindra a Jindra. Hlavními tvářemi konceptu jsou herci Marie Doležalová a Marek Taclík. V komunikaci pojišťovny tento manželský pár do

Průzkum Generali: Češi jsou národem cyklistů, z kola ale také často padají

19.09.2018
V Česku na kole jezdí prakticky každý. Někdo ho má ve sklepě, někdo v garáži, jiný na balkóně a další ho parkuje v ložnici. Podle průzkumu Generali mezi více než šesti stovkami cyklistů za jeho řídítka usedají lidé nejčastěji jednou týdně. Kolo totiž Čechům slouží především k relaxaci, méně už na cestu do práce. Smutným faktem je, že každý čtvrtý cyklista o kolo už jednou přišel, protože mu ho někdo ukradl.

Vienna Insurance Group byl potvrzen rating „A+“ se stabilním výhledem

19.09.2018
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor’s (S&P) 30. srpna 2018 Vienna Insurance Group (VIG) opět potvrdila rating „A+“ se stabilním výhledem.

Jízdu na banánu i vodních lyžích kryje standardní pojištění, do 40 metrů už se ale potápějte s připojištěním

13.08.2018
Více než 150 různých sportů má Allianz k dispozici ve své základní nabídce cestovního pojištění. Pokud se tak klienti rozhodnou vycestovat do zahraničí a chtějí se zchladit například vodním lyžováním, surfováním, šnorchlováním nebo i jízdou na banánu, mohou si vodních radovánek užívat bez výčitek svědomí.

Jsou Češi připraveni na nepříjemné životní situace? Upřednostňujeme pojištění svého majetku, před životní pojistkou

13.08.2018
Téměř polovina (45 %) obyvatelů České republiky má uzavřeno životní pojištění. Ještě více Čechů (58 %) má pojištěn svůj majetek proti krádežím nebo poškození přírodními živly. Zda jsou Češi připraveni na nepříjemné životní situace a z čeho mají největší strach, zjišťovala v aktuálním průzkumu ČSOB Pojišťovna.

U Jadranu se s Kooperativou domluvíte česky

02.07.2018
Do Chorvatska každoročně vyrážejí statisíce Čechů na dovolenou, z toho velká část cestuje vlastním vozem. Kooperativa se rozhodla ulehčit svým klientům případné stresové situace při poruše nebo nehodě jejich vozu a ve spolupráci s Global Assistance připravila flotilu asistenčních vozů s českou posádkou, která bude operovat na pobřeží Jadranu.

Kooperativa většině svých klientů zhodnotí vklady v životním pojištění o 2,6 %

08.06.2018
Vedení pojišťovny Kooperativa rozhodlo o rozdělení podílu na zisku pro klienty životního pojištění. Většina z nich získá za rok 2017 zhodnocení ve výši 2,6 %.

Průměrně si pobudeme v nemocnici 6 dní. ČSOB Pojišťovna nyní nabízí za každý takový den 300 Kč

07.05.2018
V roce 2017 registrovala ČSOB Pojišťovna bezmála 11 tisíc pojistných událostí souvisejících s hospitalizací. Nejčastěji z důvodu nemoci oběhové soustavy. V průměru si každý hospitalizovaný v minulém roce pobyl v nemocnici šest dní. ČSOB Pojišťovna přichází od dubna s nabídkou pojištění hospitalizace zdarma při uzavření jejího životního pojištění Forte.